Zakończyła się już IV edycja narciarskich zmagań, „Na nartach Po Uśmiech”.  To wyjątkowe zawody, w których zdrowe dzieci jeżdżą po medale dla swoich chorych rówieśników –     podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

W tym roku w zawodach wzięło udział ponad 60 uczestników. Twarzami imprezy były Jagna Marczułajtis-Walczak i Magdalena Steczkowska. Dzięki tak licznemu uczestnictwu zebraliśmy rekordową kwotę 13 712,98 zł. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na potrzeby naszych podopiecznych.

W tym roku nie narzekaliśmy na brak śniegu i impreza mogła odbyć się w prawdziwej, zimowej aurze. Zaczęło się od intensywnej rozgrzewki  i zabaw ruchowych przygotowanych przez „Dzieciaki w Formie”. Na trasie zjazdowej narciarze mieli do pokonania kilkubramkowy slalom. Najmłodszym pomagali miś, a starsi dzielnie dawali sobie radę sami. Największe łasuchy zjeżdżały „na krechę”, bowiem zaraz na mecie można było uzupełnić kalorie smakowitymi wypiekami Piekarni „Buczek”

W czasie oczekiwań na start i ogłoszenie wyników można było posilić się kiełbaską z grilla oraz żurkiem – za obsługę gastronomiczną dziękujemy „Spacja Bistro” oraz firmie MARKAM. Dzieci brały udział w animacjach dla dzieciaków przeprowadzonych przez „Stacja Event” oraz pokazach chemicznych „ChemicAL World”. Chętnych do spalenia banknotów niestety nie było za wiele – zapewne wszystko zostało przekazane na licytację oraz do puszek Alma Spei.

Wreszcie nastąpił wyczekiwany moment licytacji gadżetów dostarczonych przez Partnerów zawodów. Można było wylicytować m.in. koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisem trenera Pana Adama Nawałki oraz sukienkę i piłeczki tenisowe z autografem Pani Agnieszki Radwańskiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się też voucher do restauracji Szara przy Rynku Głównym oraz kask narciarki osobiście podpisany przez Gościa Specjalnego, czyli Jagnę Marczułajtis-Walczak. Pękły wszystkie skarbonki, dzieci w błagalnych gestach obiecywały, że codziennie będą sprzątać swoje pokoje: wszystko po to, by móc zdobyć upragniony przedmiot.

W końcu moment, na który wszyscy czekali – dekoracja zwycięzców. Wszyscy młodzi narciarze otrzymali złote medale, bo choć jedni jechali szybciej od innych, to i tak każdy w tych zawodach był zwycięzcą. Oprócz medali wszyscy zawodnicy otrzymali też pakiety startowe od naszych sponsorów. Uroczystej dekoracji zawodników dokonały nasze gwiazdy, czyli Jagna Marczułajtis-Walczak i Magdalena Steczkowska.

Dyplomy i medale powędrowały  także do podopiecznych Hospicjum „Alma Spei”. Chcemy, aby wiedzieli, że są prawdziwymi bohaterami, bo mimo ciężkiej choroby codziennie walczą o uśmiech. A my razem z nimi.

Wiele radości sprawił dzieciakom również nasz miś, z którym wszyscy bardzo chętnie się fotografowali – jego urokowi nie oparła się nawet mistrzyni Jagna Marczułajtis.

Podczas imprezy zebraliśmy 13 712,98zł , które przeznaczymy na zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej i sprzętu medycznego dla naszych małych pacjentów.Na tę kwotę złożyły się darowizny przesłane przez rodziców zawodników i datki wrzucone do skarbonek podczas trwania zawodów oraz  środki z  licytacji gadżetów dostarczonych przez Partnerów zawodów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wyjątkowej dla nas imprezy, a w szczególności:

Dziękujemy również  Wolontariuszom „ Alma Spei”, którzy pomagali w trakcie zawodów.

Nasi Zwycięzcy galeria

Galeria zdjęć z zawodów 

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci
ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
KRS 0000 237 645
NlP 6772252176  REGON 120074818
BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700
Organizacja Pożytku Publicznego

 

Copyright 2019 ALMASPEI © All Rights Reserved

Telefon

12 446 64 76