Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszych progach postać wybitną. Naszym gościem był znany wszystkim i przez wszystkich lubiany profesor Jerzy Stuhr – wspaniały aktor, reżyser, wykładowca, ale też jak się okazało wyśmienity mówca.

Spotkanie z Panem Jerzym Stuhrem to kontynuacja naszego cyklu spotkań z wybitnymi osobistościami, które spotykają się z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami. Nasz dzisiejszy gość chętnie dzielił się anegdotami ze swojego życia, wspomnieniami z prac nad filmami i przedstawieniami, opowiedział o wzruszającym i pouczającym spotkaniu przy stole z Janem Pawłem II. Z jego opowieści płynęła też nauka – każdy nasz talent, który mamy to zobowiązanie od Boga do dzielenia się nim z innymi i sprawiania, aby ten świat był lepszy i piękniejszy. Pan Jerzy mówił też o rolach, jakie przypadło nam grać w swoim życiu – o radości, o cierpieniu, o chorobie, która jemu też jest nieobca. Na koniec Pan Profesor przeczytał nam jedno z opowiadań z książeczki „Rekreacje Mikołajka” – oczywistym jest, że w jego wykonaniu zabrzmiało mistrzowsko!

Jednym z punktów programu był quiz przygotowany przez nasz zespół. Udekorowaliśmy salę i zgromadziliśmy rekwizyty, które kojarzą się z rolami zagranymi przez Jerzego Stuhra – w filmach i przedstawieniach. Zadaniem gości był zgadnać do jakiego filmu nawiązują. Okazało się, że wszyscy wyśmienicie znają twórczość naszego gościa i znakomicie rozpoznali pochodzenia takich rekwizytów jak np. strój policjanta, amatorska kamera filmowa czy kontrabas. Szczególnie ten ostatni rekwizyty wzruszył Pana Profesora, który podziękował za pamieć o jego wybitnej roli w przedstawieniu teatralnym „Kontrabasista”.

Potem były jeszcze autografy, zdjęcia, przytulenia i łzy wzruszenia. Panie Profesorze – ogromnie dziękujemy za dzisiejsze odwiedziny, za ciepłe i mądre słowa, za wzruszenia, radość i prezenty. Życzymy dużo zdrowia i wielu, wielu fascynujących ról i spotkań!

Zapraszamy do galerii zdjęć http://almaspei.pl/2018/05/10/spotkanie-z-jerzym-stuhrem/

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci
ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
KRS 0000 237 645
NlP 6772252176  REGON 120074818
BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700
Organizacja Pożytku Publicznego

 

Copyright 2019 ALMASPEI © All Rights Reserved

Telefon

12 446 64 76