Na taki dzień warto czekać cały rok 🙂 W przepięknych salach Centrum Kultury Dworku Białoprądnickiego, w świątecznej i rodzinnej atmosferze wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego, śpiewaliśmy kolędy i dzieliśmy się opłatkiem. Ale to nie wszystko.

Odwiedził nas także wspaniały, choć niezwykle skromny gość - doskonale wszystkim znany i lubiany  artysta Czesław Mozil. Wykonał kilka piosenek ze swojej nowej płyty, którą nagrał wraz z młodymi, dziecięcymi muzykami z całej Polski. Pastorałki opowiadały m.in historię o bałwanku z garnkiem na głowie, a także o tym, gdzie dzisiaj zawędrowaliby Józef z Maryją szukający schronienia. Pan Czesław chętnie dzielił się z nami anegdotkami ze swojego, nie tylko artystycznego, życia. Dowiedzieliśmy się na przykład, że mistrzowsko odgrywał rolę diabełka, króla Heroda oraz pastuszka w szkolnych Jasełkach. Było wesoło, a momentami także lirycznie i wzruszająco.

Pan Czesław podarował rodzinom naszych Podopiecznych egzemplarze swojej nowej płyty, a potem długo i cierpliwie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Jednak najważniejszy podarunek, który otrzymaliśmy to jego czas, miłe rozmowy i radość, którą wniósł w to przedświąteczne spotkanie.

Wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci. Panu Czesławowi i jego żonie życzymy spokojnych i serdecznych Świąt. Dziękujemy też Dworkowi Białoprądnickiemu za gościnę.

Zapraszamy do galerii zdjęć.