Bieżące informacje

programu " Szkoła z pasją pomagania"

Gran Prix oraz Certyfikaty „Szkoły z Pasją Pomagania”

DS1_0837
[ffb_param route=”o gen text”]

Certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania uzyskały szkoły:

List Pani Agaty Kornhauser-Dudy do uczestników Gali

List do uczestników Gali konkursu "Szkoła z Pasją Pomagania". 

Gala konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”

Pierwsza, inauguracyjna Gala Konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania” już za nami.

Przez cały rok szkolny trwał prowadzony przez nas konkurs pod tym właśnie tytułem.

Wzięło w nim udział 37 szkół z całego województwa małopolskiego.
Podczas gali został odczytany list Pani Agaty Kornhauser – Dudy, małżonki Prezydenta RP, która objęła konkurs honorowym patronatem.

W swoim liście Pani Prezydentowa gratuluje młodzieży zaangażowania w akcje charytatywne i zachęca wszystkich do dalszej aktywności.

Głównym punktem gali było wręczenie certyfikatów i nagrody Grand Prix konkursu. Certyfikat „Szkoła z Pasją Pomagania” otrzymało 26 szkół – jesteśmy przekonani, że szkoły z dumą będą go prezentować na eksponowanym miejscu.

Grand Prix przypadło w udziale Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Kryspinowa, której uczniowie zrealizowali wszystkie zaplanowane zadania uzyskując z każdego maksymalną liczbę punktów – serdecznie gratulujemy!

Pani Prezes Małgorzata Musiałowicz w swoim wystąpieniu podkreśliła, że takie konkursy są ważne nie tylko dla młodych ludzi, którzy mogą wykazać się zaangażowanie i aktywnością, ale najważniejsze jest to, że przekładają się na one na rzeczywisty wymiar jakim jest realna pomoc dla naszych Podopiecznych. W tym konkursie nie ma przegranych – wygrywają wszyscy!

Podczas Gali wystąpił chór IX Liceum Ogólnokształcącego.

Serdecznie podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości kierujemy do Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej za udostępnienie sali oraz uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 za przepyszny poczęstunek. 👍

Punktacja

galeria zdjęć

więcej zdjęć

 

Grand prix statuetka

Punktacja w konkursie

Zgodnie z regulaminem konkursu przedstawiamy punktację w konkursie "Szkoła z Pasją Pomagania " w roku szkolnym 2018/2019

LOGO SZKOLA Z PASJA1

Wielkanocna zbiórka środków higienicznych

W szkołach z pasją pomagania ruszyła zbiórka środków higienicznych dla Podopiecznych Hospicjum. Uczniowie szkół wraz z rodzicami i nauczycielami zbierają pieluchy i artykuły kosmetyczne które tuż przed Wielkanocą wraz ze świątecznymi życzeniami trafią do Podopiecznych Hospicjum.  W wielu szkołach powstają plakaty informując o akcji i zachęcające do wzięcia w niej udziału. M. in. Szkoła Podstawowa nr 5 im. św. Barbary w Bochni oraz Szkoła Podstawowa w Suchorabie wypełniły się podarunkami dla naszych Małych Pacjentów.

 

kwadrat

Lekcja profilatyczno – edukacyjna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10.

Program profilaktyczno-edukacyjny trwa. Nasz hospicyjny pedagog, podczas których wyjaśnia, jaka jest rola hospicjum, przedstawia naszych podopiecznych i tłumaczy, na czym polega wolontariat w Alma Spei. W programie bierze udział 37 szkół, jedną z nich jest Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 ul. Rydygiera 20.

 

DSC08317

Grudzień w szkołach z pasją

Grudzień był bardzo pracowity dla szkół rywalizujących w konkursie „Szkoła z pasją pomagania”. Aż 26 placówek, zaangażowało się w zrealizowanie mikołajowych marzeń Podopiecznych naszego hospicjum i ich Rodzeństwa, w ramach dorocznej Akcji Mikołajowej. Kilkoro uczniów i uczennic wcieliło się w rolę św.Mikołajów oraz aniołków i osobiście wręczyło podarunki małym pacjentom. Te momenty zdecydowanie najbardziej zapadły w pamięć młodym wolontariuszom. Byli pod wrażeniem radosnej, świątecznej atmosfery w domach Podopiecznych hospicjum. Przekonali się, że mimo nieuleczalnej choroby można i trzeba cieszyć się każdą chwilą.

W ramach wypełniania kolejnego konkursowego zadania, w 29 placówkach zorganizowano Kiermasze Bożonarodzeniowe. Stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i upieczonymi ciastami cieszyły się sporym zainteresowaniem darczyńców. Zebrane na kiermaszach pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów medycznych dla Podopiecznych Alma Spei.

Uczniowie z 8 szkół zaangażowali się także w akcję pomocy socjalnej i przekazali paczki z żywnością, środkami czystości i ubraniami dla 11 rodzin naszych małych pacjentów.

W grudniu kontynuowaliśmy spotkania edukacyjno- profilaktyczne, które prowadził hospicyjny pedagog. Wzięło w nich udział ok. 350 uczniów z 8 szkół. W trakcie 45- minutowych lekcji opowiadaliśmy o naszych małych pacjentach i wyjaśnialiśmy na czym polega wolontariat w hospicjum.

----

zdj. kiermaszów z archiwum szkół        

Akcja edukacja rok szkolny 2018/2019 – wystartowała

Rozpoczęliśmy spotkania profilaktyczne uczniów z pedagogiem hospicjum, są to 45 - minutowe lekcje profilaktyczno-edukacyjne podczas których ukazujemy hospicjum jako miejsce ŻYCIA naszych podopiecznych, podczas których opowiadamy o naszych niezwykłych pacjentach i wyjaśniamy rolę wolontariatu hospicyjnego. Budujemy kompetencje społeczne uczniów i podkreślamy piękno wrażliwości. W ubiegłym tygodniu lekcje takie zostały przeprowadzone w 5 klasach szkoły podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Szczytnikach.

Spotkania te są jedną z akcji w ramach konkursu " Szkoła z Pasją Pomagania"skierowanego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego.

Zgłoszenia szkoły do konkursu dokonuje wyznaczony przez szkołę pracownik w terminie do 14.10.2018 r. poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.almaspei.pl/formularz-zgloszeniowy   

Serdecznie zapraszamy. 

Fot. Jadwiga Wcisło - Turecka opiekun wolonariatu szkolnego

Rozpoczęliśmy spotkania profilaktyczne uczniów z pedagogiem hospicjum, są to 45 - minutowe lekcje profilaktyczno-edukacyjne podczas których ukazujemy hospicjum jako miejsce ŻYCIA naszych podopiecznych, podczas których opowiadamy o naszych niezwykłych pacjentach i wyjaśniamy rolę wolontariatu hospicyjnego. Budujemy kompetencje społeczne uczniów i podkreślamy piękno wrażliwości. W ubiegłym tygodniu lekcje takie zostały przeprowadzone w 5 klasach szkoły podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Szczytnikach. Spotkania te są jedną z akcji w ramach konkursu " Szkoła z Pasją Pomagania"skierowanego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego. Zgłoszenia szkoły do konkursu dokonuje wyznaczony przez szkołę pracownik w terminie do 14.10.2018 r. poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.almaspei.pl/formularz-zgloszeniowy    Serdecznie zapraszamy.      
20181003_114907

Audycja ” Wieczorny gość” Marzeny Florkowskiej w Radiu Kraków

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Wieczorny gość” Marzeny Florkowskiej w Radiu Kraków. Gościem spotkania był Robert Rajca koordynator wolontariatu w Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. Rozmowa o rozpoczynającym się programie profilaktyczno – edukacyjnym „Szkoła z Pasją Pomagania”

http://www.radiokrakow.pl/audycje/wieczorny-gosc/wyjatkowa-akcja-i-wolontariat-w-hospicjum-dla-dzieci-alma-spei/

40932402_1713135392128663_1045310068213415936_o
Alma Spei Hospicjum dla Dzieci
ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
KRS 0000 237 645
NlP 6772252176  REGON 120074818
BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700
Organizacja Pożytku Publicznego

 

Copyright 2019 ALMASPEI © All Rights Reserved

Telefon

12 446 64 76