Edukujemy i uwrażliwiamy


edukacja w szkołach Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

Nasz hospicyjny pedagog i opiekun wolontariatu w jednym, odwiedza krakowskie szkoły z autorskim programem profilaktyczno-wychowawczym. Opowiada gimnazjalistom oraz licealistom o tym, w jaki sposób opiekujemy się dziećmi w hospicjum i tłumaczy na czym polega wolontariat w Alma Spei.

Wyświetlając film „Z rurką przez życie” zabiera uczniów do świata naszej podopiecznej Mai, która porozumiewa się ze światem za pomocą gestów.  Z kolei o tym, jak pomaganie innym może zmienić życie młodego człowieka, uczniowie przekonują się oglądając historię wolontariuszek Alma Spei pokazaną w materiale „Pokonać siebie”.

Celem spotkań z młodzieżą jest przede wszystkim uwrażliwienie jej na problem niepełnosprawności. Pokazujemy też, jak ważne jest dla chorych dzieci to, aby miały przy sobie przyjaciół.

Te wspólnie spędzone 45-minut często pobudza kreatywność uczniów, którzy później są inicjatorami akcji wspierających Alma Spei. Takie działania integrują szkolną społeczność, a dla naszego hospicjum są niezwykle cenne.

Na zdjęciu zajęcia w Gimnazjum Integracyjnym nr 15 im. Janusza Korczaka w Krakowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.