almaspei4

O nas

Istniejemy po to, aby towarzyszyć dziecku w zmaganiach z nieuleczalną chorobą. Naszą misją jest zapewnienie profesjonalnej, wszechstronnej, domowej opieki medycznej. Działamy tak, aby zapewnić naszym Podopiecznym tyle normalnego życia, ile tylko da się wykrzesać, a Rodzicom i Rodzeństwu podarować bezcenny czas na miłość.

Fundacja Hospicjum dla Dzieci Alma Spei powstała w 2008 roku na bazie istniejącej od 2005 roku fundacji „Z biegiem życia”. Stworzyły ją, z potrzeby serca i na prośbę rodzin wychowujących nieuleczalnie chore dzieci, lekarz Małgorzata Musiałowicz i pielęgniarka Barbara Jabłońska.

Fundacja Alma Spei pomaga zebrać fundusze na opłacenie opieki medycznej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje 60 proc. tych wydatków, co oznacza, że resztę trzeba uzbierać. Dlatego prowadzimy zbiórkę publiczną, kwestujemy, prowadzimy kampanię 1 procenta i współpracujemy z darczyńcami.

 

Alma Spei z łac. oznacza karmiąca nadzieją. Tak nazwała naszą fundację mama Ani - nieuleczalnie chorej dziewczynki, którą jako pierwszą przyjęliśmy pod opiekę. Od tego czasu udało się realnie pomóc ponad 200 Dzieciom i ich Rodzinom.

Fundusze są nam także potrzebne, aby stworzyć chorym Dzieciom i ich Rodzinom jak najwięcej okazji do uśmiechu i wspólnego cieszenia się chwilą. Wiemy, że takie wspomnienia są bezcenne, gdy przychodzi czas pożegnania z dzieckiem. Dlatego organizujemy podopiecznym urodziny, mikołajki, spotkania integracyjne i wycieczki (tu przeczytasz o naszych akcjach). W miarę możliwości Fundacja Hospicjum wspiera też rodziny, które na skutek choroby jednego z dzieci, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Jesteśmy dumni z tego, że Fundacja Hospicjum dla Dzieci Alma Spei jest Certyfikowaną Organizacją Przyjazną Wolontariuszom. Oznacza to, że spełniamy standardy współpracy z wolontariuszami określone w programie Dobry Wolontariat realizowanym przez Centrum Wolontariatu.

Zespół Fundacji

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

DS1_9363aBWmin

lek. med. Małgorzata Musiałowicz

Prezes Fundacji
Anna Niedbała

Anna Niedbała

Członek Zarządu, Główna Księgowa
Telefon: 666348198 Email: a.niedbala@almaspei.pl
20170928-IMG_6352

Aleksandra Żywczak

Pełnomocnik Zarządu, Specjalista ds. marketingu

Telefon: 500370807 Email: a.zywczak@almaspei.pl 

DSC_6129_min_edytowany-1

Barbara Musiałowicz

Specjalista ds. pomocy społecznej i wolontariatu
Telefon: 500370602 Email: b.musialowicz@almaspei.pl
DSC07000BW

Aleksandra Ciejka

Specjalista ds. mediów społecznościowych

Telefon: 500370579
Email: a.ciejka@almaspei.pl

grzegorz2

Grzegorz Putyra

Koordynator wolontariatu

Telefon: 500370848
Email: g.putyra@almaspei.pl

DSC_6135_min_edytowany-1

ks. Krzysztof Cebula

Duszpasterz Alma Spei