almaspei4

O nas

Istniejemy po to, aby towarzyszyć dziecku w zmaganiach z nieuleczalną chorobą. Naszą misją jest zapewnienie profesjonalnej, wszechstronnej, domowej opieki medycznej. Działamy tak, aby zapewnić naszym Podopiecznym tyle normalnego życia, ile tylko da się wykrzesać, a Rodzicom i Rodzeństwu podarować bezcenny czas na miłość.

Fundacja Hospicjum dla Dzieci Alma Spei powstała w 2008 roku na bazie istniejącej od 2005 roku fundacji „Z biegiem życia”. Stworzyły ją, z potrzeby serca i na prośbę rodzin wychowujących nieuleczalnie chore dzieci, lekarz Małgorzata Musiałowicz i pielęgniarka Barbara Jabłońska.

Fundacja Alma Spei pomaga zebrać fundusze na opłacenie opieki medycznej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje 60 proc. tych wydatków, co oznacza, że resztę trzeba uzbierać. Dlatego prowadzimy zbiórkę publiczną, kwestujemy, prowadzimy kampanię 1 procenta i współpracujemy z darczyńcami.

 

Alma Spei z łac. oznacza karmiąca nadzieją. Tak nazwała naszą fundację mama Ani - nieuleczalnie chorej dziewczynki, którą jako pierwszą przyjęliśmy pod opiekę. Od tego czasu udało się realnie pomóc 160 Dzieciom i ich Rodzinom.

Fundusze są nam także potrzebne, aby stworzyć chorym Dzieciom i ich Rodzinom jak najwięcej okazji do uśmiechu i wspólnego cieszenia się chwilą. Wiemy, że takie wspomnienia są bezcenne, gdy przychodzi czas pożegnania z dzieckiem. Dlatego organizujemy podopiecznym urodziny, mikołajki, teatrzyki, spotkania integracyjne i wycieczki (tu przeczytasz o naszych akcjach). W miarę możliwości Fundacja Hospicjum wspiera też rodziny wielodzietne, które na skutek choroby jednego z dzieci, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Jesteśmy dumni z tego, że Fundacja Hospicjum dla Dzieci Alma Spei jest Certyfikowaną Organizacją Przyjazną Wolontariuszom. Oznacza to, że spełniamy standardy współpracy z wolontariuszami określone w programie Dobry Wolontariat realizowanym przez Centrum Wolontariatu. W „Alma Spei” wolontariuszami są gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, pracownicy naukowi krakowskich uczelni, wolontariusze 40+.

Zespół Fundacji

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

Małgorzata Musiałowicz

lek. med. Małgorzata Musiałowicz

Prezes Fundacji
Anna Niedbała

Anna Niedbała

Członek Zarządu, Główna Księgowa

Telefon: 666348198
Email: a.niedbala@almaspei.pl

20170928-IMG_6346-2

Robert Rajca

Dyrektor operacyjny, Koordynator wolontariatu

Telefon: 500370602
Email: r.rajca@almaspei.pl

20170928-IMG_6352

Aleksandra Haberka

Specjalista ds. marketingu, koordynator akcji "Ślub z sercem"

Telefon: 500370807
Email: a.haberka@almaspei.pl

DSC_3876-2-2

Agnieszka Cynarska-Taran

Specjalista ds. marketingu i PR

Telefon: 696005750
Email: a.taran@almaspei.pl

DSC_6129_min_edytowany-1

Barbara Musiałowicz

Specjalista ds. pomocy społecznej i wolontariatu

Telefon: 500370848
Email: b.musialowicz@almaspei.pl