Ponad tysiąc rozdanych ozdób


podsumowanie_kiermasz-ozdob-swiatecznych

Ostatnie miesiące były dla nas niezwykle pracowite, a to dlatego, że po raz drugi postanowiliśmy zorganizować bożonarodzeniowe kiermasze ozdób. Mieliśmy wyznaczony konkretny cel. Zebrać pieniądze na asystor kaszlu dla małej Marysi.

Z tygodnia na tydzień akcja nabierała tempa, a siedziba przy Dożynkowej zaczęła przypominać fabrykę świątecznych dekoracji. W produkcji ozdób pomagali nam wolontariusze, rodzice podopiecznych i ich rodzeństwo, zaprzyjaźnione szkoły, domy kultury. Zewsząd napływały ręcznie robione bańki, zawieszki, choinki. Zaskakiwała pomysłowość twórców, którzy potrafili zamienić skarpety w wesołe bałwanki, a zużyte płyty CD w piękne stroiki.

Z naszym kolorowym kramem odwiedziliśmy 8 zaprzyjaźnionych firm. Trzy kiermasze odbyły się w szkołach, a na koniec, przez 5 dni od rana do wieczora, wręczaliśmy ozdoby na Rynku podczas dorocznych Targów Bożonarodzeniowych. Dekoracje dotarły nawet do gabinetu zaznajomionej z nami pani Stomatolog.

W sumie rozdaliśmy ponad 1200 ozdób. Największą popularnością cieszyły się bańki oraz choinki. Zapewne dlatego, że w asortymencie mieliśmy bogaty wybór drzewek wykonanych z piórek, makaronu, bukwi, szyszek, a nawet pistacjowych łupek. W obsługę stoisk kiermaszowych oprócz zespołu Alma Spei zaangażowało się także 38 wolontariuszy.

Dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać 20 480, 50 zł. Do zakupu asystora kaszlu dla naszej podopiecznej Marysi, dołożył się również zarząd i pracownicy firmy Activ Investment Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu akcji oraz tym, którzy wsparli nas finansowo. To dzięki Wam Marysia dostała niezbędny sprzęt medyczny!

Możliwość komentowania jest wyłączona.