Rowerzyści Babci Aliny znów nam pomogli


Rajd Fundacja Babci Aliny Hospicjum Alma Spei

W niedzielę wraz z kolarzami z Fundacji Babci Aliny świętowaliśmy ukończenie VII rajdu „Przez Polskę dla polskich hospicjów”.  W ciągu 9 dni cykliści przejechali ponad 1100 km pokonując wzniesienia o łącznej wysokość ok. 10 tys. metrów!

Fundacja została założona na cześć babci Aliny, która niegdyś sama korzystała z opieki domowego hospicjum. Jej wnuczka Ewa Holender postanowiła więc wspierać placówki, które pomagają nieuleczalnie chorym ludziom. Tak powstał pomysł organizowania rowerowych rajdów. Najpierw przez cały rok zbierane są pieniądze na zakup sprzętu i materiałów medycznych a potem, kilkunastoosobowa ekipa jedzie przez Polskę i odwiedza zaprzyjaźnione hospicja wręczając dary.

Od 2012 roku Alma Spei również znajduje się na trasie cyklistów o wielkich sercach. Jak zawsze powitaliśmy ich gromkimi brawami, a wśród wiwatujących nie zabrakło naszych małych podopiecznych. Były też pierogi, pyszny tort i czas na fotograficzne powspominanie poprzednich spotkań.

Dziękujemy naszym fantastycznym kolarzom, którzy mimo nie zawsze sprzyjającej aury, pokonali setki kilometrów, żeby nas odwiedzić. Sprzęt, który otrzymaliśmy w tym roku (3 ssaki oraz 14 czujników do pulsoksymetrów) pomoże nam opiekować się chorymi dziećmi i sprawić, aby ich życie było bardziej komfortowe.

Fotorelacja z rajdu

Możliwość komentowania jest wyłączona.