almaurodziny

Urodziny

Urodziny podopiecznych Hospicjum Alma Spei to wyjątkowe święto. To okazja do wspólnego przeżywania radosnych chwil, z których każda jest na wagę złota.

Nasi wolontariusze tworzą drużynę urodzinową, która przebrana za bajkowe postaci, wyposażona w pyszny tort, prezenty i balony odwiedza jubilata w dniu urodzin. Chodzi o to, aby było kolorowo i wesoło. Dzięki temu i dziecko i jego najbliżsi mogą zapomnieć o troskach i skupić na cieszeniu się chwilą.

Pomóż nam zorganizować kolejne urodziny!

- Zostań wolontariuszem
- Pomóż finansowo wpłacając darowiznę (koszt urodzin to ok.150 zł; tort i prezent)
- Jeśli masz inny pomysł na pomoc przy tej akcji, napisz do nas: a.haberka@almaspei.pl, tel. 500-370-807.

Drużynę urodzinową wspiera nieustannie Euroclear Bank SA/NV, a w przeszłości wspierały m.in. Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość”, Fundacja Orange - a to wszystko w ramach projektów wolontariatu pracowniczego.

almamikolaj

Mikołaj

Akcja Mikołajkowa to wspólny wysiłek darczyńców, zespołu Alma Spei i hospicyjnych wolontariuszy. Efektem są, dające mnóstwo radości, upominki, które wręczamy wszystkim podopiecznym hospicjum – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

Przebieg akcji:
Dzieci, same lub z pomocą rodziców, piszą listy do św. Mikołaja, które później trafiają do Darczyńców. Każdy z nich może wziąć tyle listów ile chce (koszt prezentu/prezentów dla jednego dziecka nie przekracza 150 zł.). Darczyńcy kupują podarki i pięknie zapakowane przywożą do siedziby naszego hospicjum (najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada).

Jeśli mają na to ochotę, mogą również dołączyć do DRUŻYNY ŚW. MIKOŁAJA, która na początku grudnia rozwozi upominki najmłodszym. Aniołki i mikołaje, diabełki i śnieżynki przygotowują teatrzyki, śpiewają kolędy i niosą radość w tym wyjątkowym, świątecznym czasie.

Chętnych Mikołajów - darczyńców prosimy o kontakt z Barbarą Musiałowicz, b.musialowicz@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

DSC_6906

Na nartach po uśmiech

Na Nartach Po Uśmiech to doroczna, zimowa akcja Alma Spei, która łączy zawody narciarskie z pomaganiem podopiecznym hospicjum. Młodzi sportowcy ścigają się na stoku w Sieprawiu z myślą i dla swoich chorych rówieśników.

Akcji towarzyszą zabawy ruchowe i konkursy. Każdy uczestnik otrzymuje dyplom i upominek. Nasze motto brzmi: „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”.

Więcej o akcji:

PoUśmiech.pl
FB PoUśmiech

almazajac

Pieluszka od zajączka

Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały człowiek ma sucho i pięknie pachnie. Dlatego od 2013 roku, kilka tygodni przed Wielkanocą rusza akcja pod hasłem „Pielucha na Zajączka”.

Z pomocą zaprzyjaźnionych szkół, darczyńców, firm, fundacji i każdego, kto chce pomóc zbieramy pampersy, chusteczki, mydełka, szampony i inne środki czystości dla naszych Małych Podopiecznych. Nasz hospicyjny zając pakuje je następnie w eleganckie paczki i wręcza wraz ze świąteczno – wiosennymi życzeniami.

Aby dołączyć do akcji trzeba:
- ogłosić akcję w szkole, przedszkolu, firmie, wśród znajomych (świetnie sprawdza się własnoręcznie wykonany plakat);
- zebrać pampersy i środki czystości przeznaczone dla dzieci;
- zadzwonić i umówić się na odbiór lub dostarczyć je do siedziby hospicjum

Chętne osoby mogą przebrać się za Zajączka i pomóc w rozwożeniu podarunków.

Koordynatorem akcji jest Barbara Musiałowicz, b.musialowicz@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

lekcja

Edukacja

W ramach "Szkoły z pasją pomagania" Alma Spei współpracuje z ponad 50 placówkami oświatowymi. Oswajamy młodych ludzi z naszą pracą. Pokazujemy, że hospicjum to też życie, a nieuleczalnie chore dziecko potrzebuje przyjaciela.

Nasz hospicyjny pedagog prowadzi 45 minutowe lekcje profilaktyczno-wychowawcze, podczas których wyjaśnia, jaka jest rola hospicjum, przedstawia naszych podopiecznych i tłumaczy, na czym polega wolontariat w Alma Spei. Nasz projekt edukacyjny dotarł do ponad 5000 uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.