almaurodziny

Urodziny

Urodziny podopiecznych Hospicjum Alma Spei to wyjątkowe święto. To okazja do wspólnego przeżywania radosnych chwil, z których każda jest na wagę złota.

Nasi wolontariusze tworzą drużynę urodzinową, która przebrana za bajkowe postaci, wyposażona w pyszny tort, prezenty i balony odwiedza jubilata w dniu urodzin. Chodzi o to, aby było kolorowo i wesoło. Dzięki temu i dziecko i jego najbliżsi mogą zapomnieć o troskach i skupić na cieszeniu się chwilą.

Pomóż nam zorganizować kolejne urodziny!

- Zostań wolontariuszem
- Pomóż finansowo wpłacając darowiznę (koszt urodzin to ok.150 zł; tort i prezent)
- Jeśli masz inny pomysł na pomoc przy tej akcji, napisz do nas: a.haberka@almaspei.pl, tel. 500-370-807.

Drużynę urodzinową wspiera nieustannie Euroclear Bank SA/NV, a w przeszłości wspierały m.in. Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość”, Fundacja Orange - a to wszystko w ramach projektów wolontariatu pracowniczego.

almamikolaj

Mikołaj

Akcja Mikołajkowa to wspólny wysiłek darczyńców, zespołu Alma Spei i hospicyjnych wolontariuszy. Efektem są, dające mnóstwo radości, upominki, które wręczamy wszystkim podopiecznym hospicjum – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

Przebieg akcji:
Dzieci, same lub z pomocą rodziców, piszą listy do św. Mikołaja, które później trafiają do Darczyńców. Każdy z nich może wziąć tyle listów ile chce (koszt prezentu/prezentów dla jednego dziecka nie przekracza 150 zł.). Darczyńcy kupują podarki i pięknie zapakowane przywożą do siedziby naszego hospicjum (najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada).

Jeśli mają na to ochotę, mogą również dołączyć do DRUŻYNY ŚW. MIKOŁAJA, która na początku grudnia rozwozi upominki najmłodszym. Aniołki i mikołaje, diabełki i śnieżynki przygotowują teatrzyki, śpiewają kolędy i niosą radość w tym wyjątkowym, świątecznym czasie.

Chętnych Mikołajów - darczyńców prosimy o kontakt z Robertem Rajcą r.rajca@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

almawakacje

Wakacje w mieście

Wakacje dla rodzeństwa podopiecznych naszego hospicjum to pomysł wolontariuszy. W lipcu – raz w tygodniu zabierają dzieci na wyprawę.

Czasami jest to wizyta w muzeum, innym razem wycieczka do zoo, na basen lub do kina. Wspólnym wyjściom zawsze towarzyszy dobra zabawa. Zależy nam na tym, aby zapewnić dzieciom jak najwięcej pozytywnych przeżyć, aby chociaż na chwilę zapomniały o troskach związanych z nieuleczalną chorobą ich braci i sióstr.

Pomóż nam zorganizować kolejne wakacje dla rodzeństwa!

- Zostań wolontariuszem
- Wesprzyj akcję finansowo przekazując darowiznę
- Masz inny pomysł, aby pomóc w tej akcji, napisz do nas: a.haberka@almaspei.pl, tel. 500 370 807.

DSC_6906

Na nartach po uśmiech

Na Nartach Po Uśmiech to doroczna, zimowa akcja Alma Spei, która łączy zawody narciarskie z pomaganiem podopiecznym hospicjum. Młodzi sportowcy ścigają się na stoku w Sieprawiu z myślą i dla swoich chorych rówieśników.

Akcji towarzyszą zabawy ruchowe i konkursy. Każdy uczestnik otrzymuje dyplom i upominek. Nasze motto brzmi: „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”.

Więcej o akcji:

PoUśmiech.pl
FB PoUśmiech

almazajac

Pielucha na zajączka

Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały człowiek ma sucho i pięknie pachnie. Dlatego od 2013 roku, kilka tygodni przed Wielkanocą rusza akcja pod hasłem „Pielucha na Zajączka”.

Z pomocą zaprzyjaźnionych szkół, darczyńców, firm, fundacji i każdego, kto chce pomóc zbieramy pampersy, chusteczki, mydełka, szampony i inne środki czystości dla naszych Małych Podopiecznych. Nasz hospicyjny zając pakuje je następnie w eleganckie paczki i wręcza wraz ze świąteczno – wiosennymi życzeniami.

Aby dołączyć do akcji trzeba:
- ogłosić akcję w szkole, przedszkolu, firmie, wśród znajomych (świetnie sprawdza się własnoręcznie wykonany plakat);
- zebrać pampersy i środki czystości przeznaczone dla dzieci;
- zadzwonić i umówić się na odbiór lub dostarczyć je do siedziby hospicjum

Chętne osoby mogą przebrać się za Zajączka i pomóc w rozwożeniu podarunków.

Koordynatorem akcji jest Robert Rajca r.rajca@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

IMG_9162

Akcja Edukacja!

Alma Spei współpracuje z ponad 50 placówkami oświatowymi. Oswajamy młodych ludzi z naszą pracą. Pokazujemy, że hospicjum to też życie, a nieuleczalnie chore dziecko potrzebuje przyjaciela.

Nasz hospicyjny pedagog prowadzi 45 minutowe lekcje profilaktyczno-wychowawcze, podczas których wyjaśnia, jaka jest rola hospicjum, przedstawia naszych podopiecznych i tłumaczy, na czym polega wolontariat w Alma Spei.

Zajęcia dedykowane są uczniom gimnazjów i liceów, jednak przygotowujemy także specjalne zajęcia dla studentów czy dzieci z przedszkola.

W sumie dotarliśmy do ponad 5000 uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Kontakt dla szkół zainteresowanych lekcją: Robert Rajca: r.rajca@almaspei.pl, tel. 500-370-602.