Program “Pasja pomagania” – wolontariat pracowniczy i nie tylko

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

Dzięki Waszemu wsparciu możemy organizować:

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Jesteś pracownikiem firmy, która chce wesprzeć Alma Spei Hospicjum dla Dzieci poprzez działania wolontariatu pracowniczego w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)?

 

Według Encyklopedii CSR, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. W Polsce już ponad 2/3 managerów największych firm zna tę koncepcję. Działania z zakresu CSR przynoszą obopólne korzyści zarówno dla przedsiębiorstw, jak i organizacji pozarządowych. Da firmy są to m.in. wzrost zainteresowania inwestorów – są oni bardziej zainteresowani współpracą z firmami, które odpowiedzialnie budują swój wizerunek i dobre relacje z otoczeniem, ponadto korzyści to kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników – gdy poprawie ulega wizerunek firmy i rośnie do niej zaufanie wśród pracowników, to zwiększa to znacznie atrakcyjność firmy na rynku pracy, co pozwala przyciągnąć nowych i zadbać o najlepszych pracowników.

Jakie są korzyści takiej współpracy dla Alma Spei? Bezcenne! Z Waszą pomocą będziemy mogli jeszcze bardziej efektywnie opiekować się naszymi Małymi Bohaterami.

 

Wolontariat pracowniczy

Wolontariat pracowniczy polega na angażowaniu się pracowników firm w działania na rzecz osób potrzebujących.

Pracownik-wolontariusz w swoich działaniach wspierany jest merytorycznie, organizacyjnie, logistycznie lub finansowo przez firmę, w której jest zatrudniony. Wolontariatem pracowniczym nie będzie więc sytuacja, gdy pracownik angażuje się w pracę społeczną „po godzinach” oraz gdy nie otrzyma żadnego wsparcia ze strony pracodawcy.

W ramach wolontariatu pracowniczego nasze hospicjum wsparli m. in.:

• PegaSystems

• SolarWinds

• Croda

• Woodward

• Euroclear Bank SA/NV

Wspólnie z pracownikami tych firm spełnialiśmy dziecięce marzenia, pozyskaliśmy sprzęt medyczny oraz organizowaliśmy urodziny i akcje dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin.

Wolontariat pracowniczy
Chcesz się zaangażować? Dołącz do programu

Chcesz się zaangażować? Dołącz do programu "Pasja pomagania"!

Stworzyliśmy przestrzeń do zaangażowania się w POMAGANIE.

Mamy w zanadrzu wiele pomysłów i chętnie zrealizujemy je z Tobą.

Nasz nowy program "Pasja pomagania" zapewnia możliwość włączenia się w szereg akcji mających na celu wsparcie działań Alma Spei Hospicjum dla Dzieci na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

Zapoznaj się z Regulaminem programu, znajdź akcję, która Cię interesuje, wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do społeczności ludzi o wielkich i gorących sercach!

Koordynatorem programu jest Grzegorz Putyra (Koordynator wolontariatu), email: g.putyra@almaspei.pl, tel. 500-370-848.

 

 

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj