Opieka nad dzieckiem

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

Hospicjum domowe jest formą opieki paliatywnej świadczonej w domu chorego, do którego dojeżdża zespół specjalistów. Zajmujemy się głównie pacjentami z chorobami układu nerwowego, wadami wrodzonymi, stanami rozpoczynającymi się w okresie okołoporodowym, chorobami metabolicznymi. Wbrew pozorom, dzieci z chorobami nowotworowymi stanowią niewielki odsetek.
Opieka hospicjum domowego to dla ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka często jedyna szansa na przebywanie poza szpitalem. Mali pacjenci, aby móc funkcjonować w domu, potrzebują sprzętu medycznego i pomocy specjalistycznego zespołu.

Alma Spei od 2008 roku świadczy opiekę paliatywno-hospicyjną dzieciom z woj. małopolskiego w ich rodzinnych domach. Towarzyszymy rodzinom od momentu zdiagnozowania nieuleczalnej choroby dziecka, w codziennym zmaganiu się z jego chorobą, poprzez moment śmierci, aż po okres żałoby po stracie dziecka. Do tej pory objęliśmy opieką ponad 250 dzieci.

Pacjentów Alma Spei odwiedza: lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta i psycholog, a jeżeli rodzice wyrażą chęć, również ksiądz. Lekarz i pielęgniarka pełnią całodobowy dyżur przez 7 dni w tygodniu, aby w razie pojawienia się niepokojących objawów móc udzielić dziecku pomocy. Wszystkie zabiegi medyczne wykonywane są z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu.

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj