Akcje dla podopiecznych

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

Dzięki Waszemu wsparciu możemy organizować:

URODZINY

URODZINY

Urodziny podopiecznych Hospicjum Alma Spei to wyjątkowe święto. To okazja do wspólnego przeżywania radosnych chwil, z których każda jest na wagę złota.

Organizuje urodziny "szyte na miarę", dostosowane do indywidualnych zainteresowań i potrzeb każdego solenizanta. Wyposażeni w pyszny tort, prezenty i balony odwiedzamy podopiecznych z okazji ich urodzin. Chodzi o to, aby było kolorowo i wesoło. Dzięki temu i dziecko i jego najbliżsi mogą zapomnieć o troskach i skupić na cieszeniu się chwilą.

Pomóż nam sfinansować przygotowanie i organizację imprezy urodzinowej podopiecznego Hospicjum.

Zakup tortu i prezentu dla naszego podopiecznego to około 350 zł., Przygotowanie urodzin pod kątem indywidualnych  zainteresowań i potrzeb dziecka może obejmować: wynajęcie atrakcji specjalnie dobranej pod kątem dziecka (np. placu zabaw, toru
wyścigowego, atrakcji multimedialnej itp.), przygotowanie okolicznościowej oprawy (balony, gadżety urodzinowe, napisy, itp.), wynajęcie bajkowych kostiumów itp.
Każde wydarzenie oraz zakupiony prezent będzie dobierany pod kątem indywidualnych potrzeb podopiecznego a całość kosztów organizacji wydarzenia nie powinna przekraczać kwoty 1000 PLN.

Osoby chętne wesprzeć akcję prosimy o kontakt b.musialowicz@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

MIKOŁAJKI

Akcja Mikołajkowa to wspólny wysiłek darczyńców, zespołu Alma Spei i hospicyjnych wolontariuszy. Efektem są, dające mnóstwo radości, upominki, które wręczamy wszystkim podopiecznym hospicjum – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

Przebieg akcji:
Dzieci, same lub z pomocą rodziców, piszą listy do św. Mikołaja, które później trafiają do Darczyńców. Koszt paczki dla jednego dziecka nie przekracza 300 zł.. Darczyńcy kupują prezenty zgodnie z otrzymanym listem oraz materiały do jego zapakowania (prosimy nie pakować prezentów) i przywożą je do siedziby naszego hospicjum (najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada).

Na początku grudnia Drużyna Św. Mikołaja rozwozi upominki podopiecznym i ich rodzeństwu, niosąc radość w tym wyjątkowym, świątecznym czasie.

Osoby chętne wesprzeć akcję prosimy o kontakt b.musialowicz@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

MIKOŁAJKI
PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA

PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA

Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały człowiek ma sucho i pięknie pachnie. Dlatego od 2013 roku, kilka tygodni przed Wielkanocą rusza akcja pod hasłem „Pieluszka od Zajączka”.

Z pomocą szkół i przedszkoli zaangażowanych w programy edukacyjne "Szkoła z Pasją Pomagania" i "Przedszkole z Pasją Pomagania" przygotowujemy paczki zawierające produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Nasz hospicyjny zajączek odwiedza dzieci i wręcza im wielkanocne paczuszki.

Aby dołączyć do akcji trzeba:
- zgłosić się do jednego z  programów edukacyjnych

- ogłosić akcję w szkole, przedszkolu (świetnie sprawdza się własnoręcznie wykonany plakat);
- skompletować paczkę zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od koordynatora akcji;
- dostarczyć zebrane produkty do siedziby hospicjum.

Osoby nie biorące udziału w programach edukacyjnych chcące zaangażować się w "Pieluszkę od Zajączka" proszone są o bezpośredni kontakt z koordynatorem akcji w celu ustalenia możliwego zaangażowania i szczegółów przeprowadzenia akcji.

Osoby chętne wesprzeć akcję prosimy o kontakt g.putyra@almaspei.pl, tel. 500-370-848.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka

Święto naszych Podopiecznych zawsze celebrujemy w sposób wyjątkowy.

Na zaproszenie Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego uczestniczymy w Wieczorze Marzeń. Nasze dzieciaki, wraz z rodzeństwem i rodzicami, mają okazję spędzić cudowne chwile w nietypowym towarzystwie - a mianowicie urokliwych zwierzaków. Wśród wielu atrakcji są m.in. pokazy karmienia słoni, pingwinów i uszatek.  Można również doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami podczas samodzielnego karmienia mieszkańców Mini-zoo. Spotkanie zazwyczaj kończymy tradycyjnym ogniskiem na jednej z polan w Lesie Wolskim.

DZIEŃ DZIECKA
RODZINNE PIKNIKI I WYJAZDY

RODZINNE PIKNIKI I WYJAZDY

Nic tak nie integruje i nie scala jak wspólne pokonywanie wyzwań związanych z wycieczkami w ciekawe miejsca.

Rodzinny wyjazd, powiązany z różnymi atrakcjami i przygodami, na długo pozostaje w pamięci.

Jazda terenowa samochodem (off-road), piesze wycieczki, wejście nad Morskie Oko czy wspólna zabawa podczas charytatywnego turnieju golfowego to tylko część wydarzeń, które miały miejsce w latach ubiegłych.

Jeżeli masz ciekawy pomysł na imprezę integracyjną dla rodzin naszych Podopiecznych, który moglibyśmy wspólnie zorganizować, skontaktuj się z: a.zywczak@almaspei.pl, tel. 500-370-579.

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj