Akcje dla podopiecznych

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

Dzięki Waszemu wsparciu możemy organizować:

URODZINY

URODZINY

Urodziny podopiecznych Hospicjum Alma Spei to wyjątkowe święto. To okazja do wspólnego przeżywania radosnych chwil, z których każda jest na wagę złota.

Tworzymy drużynę urodzinową, która przebrana za bajkowe postaci, wyposażona w pyszny tort, prezenty i balony odwiedza jubilata w dniu urodzin. Chodzi o to, aby było kolorowo i wesoło. Dzięki temu i dziecko i jego najbliżsi mogą zapomnieć o troskach i skupić na cieszeniu się chwilą.

Pomóż nam zorganizować kolejne urodziny!
- Pomóż finansowo wpłacając darowiznę (koszt urodzin to ok.350 zł; tort i prezent)
- Jeśli masz inny pomysł na pomoc przy tej akcji, napisz do nas: a.zywczak@almaspei.pl, tel. 500-370-579.

Drużynę urodzinową wspiera nieustannie Euroclear Bank SA/NV, a w przeszłości wspierały m.in. Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość”, Fundacja Orange - a to wszystko w ramach projektów wolontariatu pracowniczego.

MIKOŁAJKI

Akcja Mikołajkowa to wspólny wysiłek darczyńców, zespołu Alma Spei i hospicyjnych wolontariuszy. Efektem są, dające mnóstwo radości, upominki, które wręczamy wszystkim podopiecznym hospicjum – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

Przebieg akcji:
Dzieci, same lub z pomocą rodziców, piszą listy do św. Mikołaja, które później trafiają do Darczyńców. Każdy z nich może wziąć tyle listów ile chce (koszt prezentu/prezentów dla jednego dziecka nie przekracza 300 zł.). Darczyńcy kupują podarki i pięknie zapakowane przywożą do siedziby naszego hospicjum (najpóźniej w ostatnim tygodniu listopada).

Na początku grudnia Drużyna Św. Mikołaja rozwozi upominki najmłodszym, niosąc radość w tym wyjątkowym, świątecznym czasie.

Osoby chętne wesprzeć akcję prosimy o kontakt b.musialowicz@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

MIKOŁAJKI
PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA

PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA

Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały człowiek ma sucho i pięknie pachnie. Dlatego od 2013 roku, kilka tygodni przed Wielkanocą rusza akcja pod hasłem „Pielucha na Zajączka”.

Z pomocą zaprzyjaźnionych szkół, darczyńców, firm i fundacji zbieramy pieluszki, chusteczki, mydełka, szampony i inne środki higieniczne dla naszych Podopiecznych. Nasz hospicyjny zając pakuje je następnie w eleganckie paczki, a następnie wręcza wraz ze świąteczno – wiosennymi życzeniami.

Aby dołączyć do akcji trzeba:
- ogłosić akcję w szkole, przedszkolu, firmie, wśród znajomych (świetnie sprawdza się własnoręcznie wykonany plakat);
- zebrać pieluszki i środki higieniczne przeznaczone dla dzieci;
- zadzwonić i umówić się na odbiór lub dostarczyć je do siedziby hospicjum.

Osoby chętne wesprzeć akcję prosimy o kontakt b.musialowicz@almaspei.pl, tel. 500-370-602.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka

Święto naszych Podopiecznych zawsze celebrujemy w sposób wyjątkowy.

Na zaproszenie Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego uczestniczymy w Wieczorze Marzeń. Nasze dzieciaki, wraz z rodzeństwem i rodzicami, mają okazję spędzić cudowne chwile w nietypowym towarzystwie - a mianowicie urokliwych zwierzaków. Wśród wielu atrakcji są m.in. pokazy karmienia słoni, pingwinów i uszatek.  Można również doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami podczas samodzielnego karmienia mieszkańców Mini-zoo. Spotkanie zazwyczaj kończymy tradycyjnym ogniskiem na jednej z polan w Lesie Wolskim.

DZIEŃ DZIECKA
RODZINNE PIKNIKI I WYJAZDY

RODZINNE PIKNIKI I WYJAZDY

Nic tak nie integruje i nie scala jak wspólne pokonywanie wyzwań związanych z wycieczkami w ciekawe miejsca.

Rodzinny wyjazd, powiązany z różnymi atrakcjami i przygodami, na długo pozostaje w pamięci.

Jazda terenowa samochodem (off-road), piesze wycieczki, wejście nad Morskie Oko czy wspólna zabawa podczas charytatywnego turnieju golfowego to tylko część wydarzeń, które miały miejsce w latach ubiegłych.

Jeżeli masz ciekawy pomysł na imprezę integracyjną dla rodzin naszych Podopiecznych, który moglibyśmy wspólnie zorganizować, skontaktuj się z: a.zywczak@almaspei.pl, tel. 500-370-579.

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj