Aktualności

Zobacz co się dzieje w ALMA SPEI

DS1_0156

Charytatywny Turniej Golfowy

Miniony weekend stał pod znakiem sportu dla dżentelmenów i wielkich serc!❤️
Na polu golfowym Krakow Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach odbył się charytatywny turniej golfa, z którego dochód w całości przeznaczony był na działalność statutową naszego Hospicjum!
Dla naszych Podopiecznych i ich rodzin, było to ogromne przeżycie bo wielu z nich po raz pierwszy spotkało się z golfem w wymiarze profesjonalnym! Nie bez znaczenia była też obecność byłego reprezentanta w piłce nożnej Pana Jerzego Dudka. Ponadto wszyscy chętni mogli wziąć udział w małej akademii golfa, gdzie pod okiem trenera poznawali tajniki tej gry.

Turniej cieszył się ogromnym powodzeniem wśród zawodników. Na start zgłosiło się ich aż 87! Opłaty startowe zostały przekazane na cele naszego Hospicjum.

Po turnieju odbyła się aukcja prowadzona przez Pana Jerzego Dudka. W czasie licytacji udało się uzyskać poniższe kwoty:

– koszulka Legii Warszawa z podpisami zawodników – 1200 zł;
– rękawice bokserskie z podpisem Mike’a Tysona – 3500 zł;
– udział w turnieju finałowym Silesia Biznes – 3600 zł;
– zegarek Citizen – 3600 zł;
– koszulka reprezentacji Polski z podpisami zawodników – 6000 zł;
– rękawiczka rekordzisty pola Kraków Valley – Iana Woosnama 6000 zł;
– koszulka FC Liverpool z podpisami zawodników 12000 zł;
– wycieczka golfowa na Gran Canarie 12000 zł.
wielkie brawa 👏

Podziękowania dla :
– Pana Zbigniewa Lisa właściciela pola golfowego Krakow Valley Golf @Country Club za organizację turnieju,
– Pana Jerzego Dudka- za objęcie patronatem, promocję, ciągłe wspieranie i prowadzenie licytacji
– Pana Macieja Linzenbartha- za pomysł i organizację turnieju,
– Pana Grzegorza Mądrego – za pomoc w organizacji turnieju,
– Sobiesław Zasada Automotive za wsparcie turnieju,
– oraz wszystkim osobom, które przekazały rzeczy na licytację oraz wsparły turniej

W tym turnieju nie było przegranych! Wygrali wszyscy, wygrały dobre serca i wspaniali ludzie, którzy tak chętnie i z radością zaangażowali się dla najbardziej potrzebujących!❤️

DZIĘKUJEMY ❤️❤️❤️

Galeria zdjęć.

Podopieczni Tosia, Natalia, Maciek, Błażej na treningu z Jerzym Dudkiem. 

DS1_1265

10 Rajd „Przez Europę dla polskich hospicjów”

W sobotę 6 lipca przywitaliśmy grupę 23 kolarzy, która zakończyła 10 jubileuszowy Rajd „Przez Europę dla polskich hospicjów”. Tym razem trasa prowadziła z Wiednia do Krakowa.
Fundacja Babci Aliny już od dziesięciu lat organizuje rowerowe rajdy, podczas których kolarze, w międzynarodowym składzie, przemierzają trasę ok. 1000 km, aby propagować ideę hospicyjną i zachęcać do przekazywania darowizn dla hospicjów.
Wspólnie z rodzinami naszych Podopiecznych i bohaterskimi kolarzami świętowaliśmy zakończenie tej wspaniałej akcji!

W tym roku Fundacja Babci Aliny wraz z Grupą Volare ufundowała dwa przenośnie koncentratory tlenu dla naszych Podopiecznych.
Dziękujemy za ten cenny dar!

Galeria zdjęć

Grand prix statuetka

Gala konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”

Pierwsza, inauguracyjna Gala Konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania” już za nami.

Przez cały rok szkolny trwał prowadzony przez nas konkurs pod tym właśnie tytułem.

Wzięło w nim udział 37 szkół z całego województwa małopolskiego.
Podczas gali został odczytany list Pani Agaty Kornhauser – Dudy, małżonki Prezydenta RP, która objęła konkurs honorowym patronatem.

W swoim liście Pani Prezydentowa gratuluje młodzieży zaangażowania w akcje charytatywne i zachęca wszystkich do dalszej aktywności.

Głównym punktem gali było wręczenie certyfikatów i nagrody Grand Prix konkursu. Certyfikat „Szkoła z Pasją Pomagania” otrzymało 26 szkół – jesteśmy przekonani, że szkoły z dumą będą go prezentować na eksponowanym miejscu.

Grand Prix przypadło w udziale Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Kryspinowa, której uczniowie zrealizowali wszystkie zaplanowane zadania uzyskując z każdego maksymalną liczbę punktów – serdecznie gratulujemy!

Pani Prezes Małgorzata Musiałowicz w swoim wystąpieniu podkreśliła, że takie konkursy są ważne nie tylko dla młodych ludzi, którzy mogą wykazać się zaangażowanie i aktywnością, ale najważniejsze jest to, że przekładają się na one na rzeczywisty wymiar jakim jest realna pomoc dla naszych Podopiecznych. W tym konkursie nie ma przegranych – wygrywają wszyscy!

Podczas Gali wystąpił chór IX Liceum Ogólnokształcącego.

Serdecznie podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości kierujemy do Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej za udostępnienie sali oraz uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 za przepyszny poczęstunek. 👍

Punktacja

galeria zdjęć

więcej zdjęć

 

DS1_0193

Trening z Jerzym Dudkiem

Natalka, Tosia, Maciek, Błażej na treningu z Jerzym Dudkiem fot. Jacek Taran

dzieci w zoo

„Dreamnight at the zoo” – Wieczór Marzeń w ZOO Kraków dla Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

„Dreamnight at the zoo” – Wieczór Marzeń w ZOO Kraków dla Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla Dzieci. 
Jak co roku od ogrodu zoologicznego otrzymaliśmy zaproszenie na specjalne zwiedzanie ZOO. Mali uczestnicy wraz z rodzinami mieli okazję obejrzeć m.in. pokaz karmienia słoni, uchatek i pingwinów. Poznali najstarszego żółwia, a także innych mieszkańców egzotarium. Na zakończenie było wspólne biesiadowanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek
Wieczór Marzeń został zainicjowany przez Ogród Zoologiczny w Rotterdamie w 1996 roku. Corocznie organizuje go wiele ogrodów zoologicznych w Polsce i na świecie.
O akcji można dowiedzieć się więcej odwiedzając stronę www.dreamnightatthezoo.nl.

Dziękujemy pracownikom oraz dyrekcji ogrodu za miłe przyjęcie.

 

zdjęcia z wycieczki

60152187_1466516300157996_3739568161373028352_n

Erasmus Student Network wspierają Podopiecznych Alma Spei

EDA – Erasmus Date Auction to charytatywne wydarzenie organizowane co roku przez Erasmus Student Network. Ma ono charakter wielkiej randki! ❤️.
Studenci z całego świata oferują swój wolny czas i różne aktywności, którymi chcą się podzielić z innymi. Aby skorzystać z tak niecodziennej formy współpracy należy wziąć udział w licytacji i oczywiście ją wygrać! Głównym celem aukcji jest zebranie pieniędzy na wsparcie Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.
Podczas tegorocznej aukcji, która odbyła się w Klubie Kwadrat Politechniki Krakowskiej, zostało zebranych 3035 zł, które w całości zostały przekazane dla podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

Wylicytować można było między innymi śpiewającego studenta z Hiszpanii, studentkę z Meksyku tańczącą flamenco, studenta AGH, który wcielił się w postać Jamesa Bonda i wiele innych atrakcji! Wszystkie licytacje były bardzo emocjonujące!
Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce! 😍

59907948_2051810304927835_6631861080517771264_o

Wyzwalamy super moce – wyjazd integracyjno-szkoleniowy dla wolontariuszy.

Biuro Podróży Jaworzyna z okazji 10-lecia Alma Spei doceniło w wyjątkowy sposób naszych Wolontariuszy i zaprosiło ich na wyjazd integracyjno-szkoleniowy. Tym samym między 10 a 12 maja grupa naszych wolontariuszy oraz pracowników udała się dzięki uprzejmości Biura Podróży Jaworzyna do Ośrodka Wypoczynkowego w Burzeninie. Podczas wyjazdu udało nam się aktywnie odpocząć w trakcie raftingu nierwącą rzeką 😀, leśnego paintballu, wojskowego toru przeszkód i turnieju siatkówki. Podczas sportowych aktywności oraz między nimi poznawaliśmy siebie i odkrywaliśmy swoje SUPER MOCE do pomagania. Wyjazd dał nam wspaniałą okazję, by porozmawiać o naszym wolontariacie, o sile każdego wolontariusza oraz o pomysłach na przyszłość wolontariatu w Alma Spei. Umożliwił nam również edukację. Uczestniczyliśmy w warsztacie na temat odpowiedzialności i jej wpływu na nasze życie. Udało nam się nawet stworzyć matematyczną definicję odpowiedzialności, która wskazywała, że im częściej sięgamy po własną odpowiedzialność w życiu, tym jest ono doskonalsze! Ostatni wieczór spędziliśmy śpiewając razem w trakcie ogniska. To był ważny wyjazd dla naszych wolontariuszy oraz dla nas. Zintegrował nas, dodał motywacji do działania, przyniósł potrzebny odpoczynek. I pokazał nam ponownie, że to RAZEM MAMY MOC! I MAMY JEJ TYM WIĘCEJ, IM WIĘCEJ PRACY I DZIAŁAŃ WYKONUJEMY WSPÓLNIE 😊 WSPÓLNIE I RAZEM NA RZECZ NASZYCH PODOPIECZNYCH ❤ 
Dziękujemy BT Jaworzyna Tour za pomoc w ogranizacji wyjazdu. 
 
 
radio-krakow11

Audycja Radia Kraków – rodzic osierocony

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji
Przed Hejnałem w Radio Kraków.
Audycja o towarzyszeniu rodzicom po stracie dziecka. Rozmowa Pani Anny Piekarczyk z Panią Moniką, Katarzyną i Anią - Mamami Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla Dzieci oraz psychologów Justyny Dylczyk oraz Radosława Skubisa.
Serdecznie zapraszamy.
 
kartka1

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Niech wielkanocna prawda, 

Że mimo cierpienia istnieje

Moc miłości, 

Siła dobroci, 

Energia radości

Zostanie z Państwem

na długie miesiące!

 

Zespół Alma Spei

56835480_1517239838412354_3200221505669562368_o

Twoja twarz brzmi znajomo – Stanisław Karpiel-Bułecka wspiera Alma Spei

Zwycięzcą 8 odcinka Twoja twarz brzmi znajomo zostaje Stanisław Karpiel-Bułecka🔥 Staszek wcielił się w postać George Harison. Czek z wygranej przeznaczył na rzecz naszych Podopiecznych. ❤️Dziękujemy 🙂

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci
ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
KRS 0000 237 645
NlP 6772252176  REGON 120074818
BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700
Organizacja Pożytku Publicznego

 

Copyright 2019 ALMASPEI © All Rights Reserved

Telefon

12 446 64 76