Aktualności

Zobacz co się dzieje w ALMA SPEI

20200731_103633

Wakacje dla rodzeństwa naszych podopiecznych🌊🏖

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci myśli nie tylko o małych podopiecznych👶👧👦, ale także o ich zdrowym rodzeństwie👩👨‍🦱👱‍♂️. Wakacje🌊🏊‍♂️🏖 to doskonały moment, aby siostry oraz bracia naszych pacjentów wypoczęli😎 i nabrali sił💪. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na kolonie🤸‍♀️🚣‍♀️⛵️⚓️. Życzymy dobrej pogody☀️, wielu przygód😉 i zawarcia pięknych przyjaźni! 😃
Chcesz wspomóc naszą wakacyjną akcję i wysłać kolejne rodzeństwo naszych podopiecznych na wymarzony wypoczynek? Wejdź na http://www.almarzenia.pl/almagranty-do-spelnienia/

 

 
tato

Dzień Ojca – bo nie ma jak z Tatą 🙂

„Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie ojca”. (W. Raabe) Drodzy Tatusiowie! Wszystkiego najlepszego w Dniu Waszego Święta❤️❤️❤️
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reszty zdjęć naszych podopiecznych z Tatusiami na naszym profilu facebookowym – link

(fot. J. Taran)
    

20200608_122458

Wirtualna Gala Konkursu „Szkoła z pasją pomagania”

To już II edycja konkursu, w ramach którego Szkoły pomagają nieuleczalnie chorym podopiecznym Hospicjum dla Dzieci Alma Spei, angażując się w różne akcje charytatywne. Dziś, za to wielkie angażowanie pragniemy Wam serdecznie podziękować! Choć koronawirus pokrzyżował nasze plany, uniemożliwiając zorganizowanie Gali z Waszym udziałem na żywo, pogratulujemy zwycięzcom w formie wirtualnej. Podsumujmy zatem tegoroczną edycję. W konkursie wzięło udział 37 Szkół. Z powodu zamknięcia placówek oświatowych przez epidemię nie wszystkie mogły na czas ukończyć swoje zadania. Dlatego też, jury konkursu jednogłośnie zdecydowało, aby w tym roku… WYRÓŻNIĆ WSZYSTKIE SZKOŁY!

Drodzy nauczyciele, wychowawcy, rodzice i Wy kochani uczniowie – dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serca pełne miłości. Waszą pracę na rzecz małych pacjentów Alma Spei doceniła Pierwsza Dama – Pani ‎Agata Kornhauser-Duda, kierując do Was specjalny list z podziękowaniem. My również dziękujemy wszystkim Szkołom za udział i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu.

Link do wirtualnej Gali – https://www.facebook.com/watch/?v=277237483622

 

20200528_092835 (2)

Dzień Dziecka – balonowo, kolorowo i wesoło

Dzień Dziecka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego Hospicjum😍😍. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele miłych podarków dla naszych małych podopiecznych💑🛍🎁. Wszystko, aby wywołać uśmiech na ich buziach😀. Musi być kolorowo🦖🐟🦜🌸🍀, balonowo 🎈🎈🎈i radośnie🐞🌼🌈🍭🍰!

🥳🌸🍦🍧 Pragniemy życzyć wszystkim pacjentom Alma Spei, aby uśmiech jak najczęściej gościł na Waszych twarzach😃, abyście każdego dnia byli otaczani miłością🥰, troską🥰 oraz czułością🤗. Jesteście naszymi skarbami!❤️😉🐼🦄🐳🌈🍧🍨🍦

            

mama

Dzień Matki – wzruszająca galeria zdjęć

„Za każdą nieprzespaną noc, łzę wylaną o brzasku, za radość w Twych oczach, czułość, gdy tulisz w ramionach, za ciepło Twoich rąk, pocałunki na dobranoc, za Twoją bezmierną i nieustającą MIŁOŚĆ… DZIĘKUJĘ CI MAMO!” ❤️❤️❤️

Tegoroczny Dzień Matki świętowaliśmy, pomimo zaostrzeń epidemiologicznych! Nasza specjalna ekipa eventowa dowiozła przesyłkę specjalnie pod dom. Każda Mama otrzymała miły prezent – bibelot oraz mydełka. Pachnący upominek to podarunek od firmy BetaSoap Sp. z o.o. W imieniu Mam serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszych Mam ze swoimi kochanymi pociechami.

budzik 2

Ostatni moment, by przekazać swój 1%!

Wciąż możesz wesprzeć pracę naszego Hospicjum swoim 1%! Ministerstwo Finansów informuje, że przepisy wprowadzone w Tarczy antykryzysowej przewidują przedłużenie terminu na przekazywanie 1% wybranej OPP.

W tym roku możemy przekazać 1% podatku składając zeznanie roczne lub PIT-OP do 1 czerwca (31 maja to niedziela), a w przypadku korekty do 30 czerwca.

Nie zwlekaj! Podaruj swój 1%

kartka00 (1)

Najlepsze życzenia Wielkanocne!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie🐣,
które niesie odrodzenie ducha🌷,
napełni Was pokojem i wiarą❤️,
da siłę do pokonywania trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć
w przyszłość

Zespół Alma Spei

pani Agnieszka

Praca Hospicjum w dobie COVID-19

Szanowni Państwo! Pragniemy poinformować, że nasze hospicjum nie zawiesza działalności. Śledzimy na bieżąco przebieg wydarzeń, wdrażamy zalecenia. Opiekunów dzieci zapoznaliśmy z nowymi procedurami postępowania.  Dzięki pomocy Przyjaciół i Darczyńców zaopatrzyliśmy zespół medyczny w środki ochrony osobistej.  Zabezpieczamy naszych Podopiecznych jak tylko możemy. W tym jakże trudnym czasie straciliśmy wiele z naszych dotychczasowych źródeł utrzymania – kwesty, kiermasze, imprezy okolicznościowe.

To czas wielkiej próby dla naszego Hospicjum. Jeżeli chcielibyście Państwo weprzeć nasze działania, abyśmy dalej mogli nieść pomoc naszym małym podopiecznym prosimy o przekazanie 1% lub darowizny.

Każdy gest dobra jest teraz dla nas niewyobrażalnym wsparciem! Dziękujemy!

zając 1

Informacja dla Szkół – c.d. akcji „Pieluszka od zajączka”!

„Szkoła z pasją pomagania” to całościowy program profilaktyczno-edukacyjny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który przekłada się na realną poMOC dla nieuleczalnie chorych dzieci. Wspólnie tworzymy całoroczne działania akcyjne w szkołach na rzecz Alma Spei Hospicjum dla Dzieci. Jednym z nich jest właśnie „Pieluszka od Zajączka”. Nauczyciele wraz z uczniami oraz rodzicami organizują zbiórkę pieluch i środków kosmetycznych, które następnie przekazywane są naszym hospicyjnym rodzinom. Tegoroczna zajączkowa akcja jest wyjątkowa. Zajączek ściśle przestrzega wszystkich wytyczonych zasad epidemiologicznych. Najpierw pieluszki oraz wszystkie produkty higieny odpoczywały w naszym magazynie, aby pozbyć się wszelkich wirusów i zarazków. Trwało to ponad 48 zalecanych godzin. Następnie zostały bezpiecznie zapakowane i wyruszyły w drogę do naszych rodzin. Oczywiście, jak na profesjonalnych kurierów przystało, pozostawiamy je wyłącznie pod domami naszych podopiecznych.
Wszystkich, którym wirus pokrzyżował plany dotarcia do nas z darami uspokajamy – przeczekajmy spokojnie ten trudny czas, a potem ruszymy ze wznowioną akcją 😉 Życzymy dużo zdrowia!

DS1_6420

VI. edycja zawodów „Na nartach po uśmiech”

VI. edycja zawodów „Na nartach po uśmiech” za nami! Choć iście wiosenna pogoda zdawała się pokrzyżować nasze plany organizacyjne, ostatecznie wszystko udało się wyśmienicie. Lekki przymrozek i piękne słońce stworzyły idealną aurę zimowego popołudnia. W tegorocznej imprezie udział wzięło blisko 100 dzieci. Wśród nich rodziny naszych Podopiecznych, a także uczniowie szkół współpracujących z nami w ramach akcji „Szkoła z pasją pomagania”. Gościem specjalnym był Pan Sebastian Litner – freeskier i freelance artist. Jak zawsze w naszych zawodach nie było przegranych – zwycięzcą został każdy, kto wyjechał na stok i zjechał do mety. Wszyscy otrzymali dlatego złote medale.

Zawody upłynęły w przemiłej atmosferze. Doskonała zabawa, sportowe wyczyny, pamiątkowe sesje w fotobudce, pyszności z grilla, prawdziwy domowy żurek, wata cukrowa, popcorn, niezapomniane arcydzieła tworzone na buziach roześmianych dzieci (i nie tylko dzieci ;)…) sprawiły, że ta sobota na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pragniemy serdecznie podziękować:

Siepraw Ski – za organizację, przygotowanie oraz udostępnienie stoku

Sebastianowi Litnerowi – za przybycie, wspaniały zjazd pokazowy, przekazanie nart oraz stworzenie autorskiej grafiki

Firmie Berdax – za przekazanie profesjonalnego kombinezonu alpejskiego do losowania

Cukierni Wojciech Mączyński – za pyszne drożdżówki i chleb.

Ideałom.eu – podziękowania dla Pana Mariusza za profesjonalną konferansjerkę

Stacji Bistro – za przepyszny żurek,

Horeca Service – za urządzenia do waty cukrowej i popcornu

MARKAM – za grillowe co nieco,

Stacji Event – za stworzenie prawdziwych arcydzieł na buziach dzieciaków

KGDI Sp. z o.o. – za przygotowanie tylko złotych medali

Bahlsen- za przepyszne łakocie do pakietów startowych

LPP, Viking i Rhapsody – za gadżety do pakietów startowych

Katarzynie Łukasik i Maćkowi Orlińskiemu – za profesjonalną fotorelację

Prestige – za pomoc finansową

A ponadto, ogromne podziękowania dla WOLONTARIUSZY Alma Spei za pracę w biurach zawodów, obsługę maszyn do popcornu, waty cukrowej i grilla, pomoc w rozgrzewkach, poczęstunku, organizacji eventu oraz opiece nad uczestnikami.
I oczywiście Wam, drodzy zawodnicy oraz Waszym rodzinom – dziękujemy, za przybycie, wspólną zabawę i przede wszystkim, pomoc naszym podopiecznym! 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia 🙂

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci
ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
KRS 0000 237 645
NlP 6772252176  REGON 120074818
BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700
Organizacja Pożytku Publicznego

 

Copyright 2019 ALMASPEI © All Rights Reserved

Telefon

12 446 64 76