Aktualności

Zobacz co się dzieje w ALMA SPEI

DSC_9783

Mikołajowe prezenty trafiły do Podopiecznych i ich rodzin.

Brak śniegu to dla Mikołaja żaden problem, sanie i renifery zostały w dalekiej Laponii. Święty Mikołaj w każdej sytuacji sobie poradzi, w tym roku na motorach, vanem, wojskowym hummerem, z przyczepką wypełnioną po brzegi prezentami dotarł do wszystkich naszych Podopiecznych i Rodzeństwa z Alma Spei.
Było radośnie, wzruszająco, zaskakująco.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom o wielkich serduchach, dzięki którym Mikołaj mógł tak hojnie obdarować wszystkie Dzieciaki!

* Małżonce Prezydenta RP – Agacie Kornhauser-Dudzie
* Agnieszce Dąbrowskiej z rodziną
* Łukaszowi Sporkowi z rodziną
* Małgorzacie Pawłowskiej
* Katarzynie i Sławomirowi Widlarz z rodziną
* Biuro Turystyczne Jaworzyna
* Dzieciaki w Formie
* Euroclear Bank SA/NV
* 6 Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego
* Motosępy Polska
* IX LO w Krakowie
* LO nr 2 w Krakowie
* LO nr 43
* LO sióstr Prezentek
* SP im. Piotra Michałowskiego
* SP nr 1 w Kaszowie
* SP nr 104 w Krakowie
* SP nr 12 w Krakowie
* SP nr 144 w Krakowie
* SP nr 158 w Krakowie
* SP nr 2 listy
* SP nr 4 w Bochni
* SP nr 43 w Krakowie
* SP nr 93 w Krakowie
* SP nr 95 w Krakowie
* SP w Kryspinowie
* SP w Staniątkach
* SP w Suchorabie
* SP w Szczytnikach
* SP w Woli Batorskiej
* STO nr 3 w Krakowie
* Studium Języków Obcych – Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego
* SP im. Jana Pawła II w Iwanowicach
* SP im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie
* SP nr 1 w Stróży
* XIII LO w Krakowie
* ZS Elektrycznych nr 1 w Krakowie


Dziękujemy wolontariuszom – Mikołajom i Aniołkom- za stworzenie niezapomnianej, mikołajowej atmosfery.

 

DS2_8479

Wiedzę o zdrowiu przekuli na pomoc. Wielki Test TVP

 

Cieszcie się razem z nami! W ostatnim czasie odwiedzili nas Maria Pawłowska oraz Marcin Stec. Para aktorów przekazała na ręce podopiecznych oraz doktor Małgorzaty Musiałowicz czek na 30 tysięcy złotych . To nagroda, którą zdobyli w "Wielkim Teście o zdrowiu". Pieniądze przeznaczymy na realizację AlmaGrantów: naukę pływania, lekcję angielskiego i zajęcia baletowe. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia. Zajrzyjcie też za kulisy - tutaj.

43537971_947140718810783_9115290030959493120_o

Przedświąteczny kiermasz rzeczy ładnych.

Justyna Kierat, to nasza wolontariuszka, która jest pomysłodawczynią wspaniałej akcji pt. „Kiermasz rzeczy ładnych”. Justyna w czasie wolnym czasie od pracy naukowej zajmuje się malowaniem ozdób, przygotowywaniem zakładek do książek, obrazków, ilustracji i wszelkich innych drobiazgów, których wspólną cechą jest to, że są piękne! Robi to pod szyldem „Pod Kreską”.

Każdego roku dostajemy od Justyny piękne ozdoby na nasze przedświąteczne kiermasze. Tego roku po raz pierwszy Justyna swoje dzieła postanowiła sprzedawać też w internecie, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na rzecz naszego Hospicjum. Akcja internetowej sprzedaży zakończyła się sukcesem!

Justynie udało się zebrać kwotę 1448 zł.  Z całego serca dziękujemy za to zaangażowanie – zarówno artystce, jak i wszystkim wspierającym i kupującym rzeczy zrobione przez Justynę!

***

Dr Justyna Kierat w maju obroniła pracę doktorską, w ramach której badała rozmnażanie i rozwój murarki ogrodowej oraz innych pszczół i os samotnych. Oprócz tego rysuje, edukuje i prowadzi bloga Pod Kreską.

Podziwiajcie ozdoby wykonane przez autorkę.

fot. Justyna Kierat

 

marysia4

Niesamowite wrażenia – spotkanie z Tyranozaur REX czyli wizyta podopiecznych w Zatorlandzie.

Nasi Podopieczni wraz ze swoimi rodzinami zostali zaproszeni do Zatorlandu. Dziękujemy za zaproszenie, poniżej przedstawiamy relacje oraz zdjęcia z tych rodzinnych wypraw. Zapraszamy. Rodzina Marysi- Ostatni dzień kalendarzowego lata postanowiliśmy spędzić w Zatorlandzie, co było możliwe dzięki uprzejmości sponsorów. Marysia zabrała tam mamę Anię, tatę Michała, brata Adasia, ulubionego kuzyna Krzysia, dziadka Kazia oraz ciocię Madzię, która uwielbia nam robić zdjęcia. Zaczęliśmy zwiedzanie oczywiści od Parku Dinozaurów. Wszędzie czaiły się większe lub mniejsze gady. Chciały nas chyba przestraszyć, ponieważ poruszały się i wydawały groźne dźwięki ... ... ale i tak dzieci, a zwłaszcza Adaś, były zachwycone. Najbardziej podobał nam się Tyranozaur REX ... ... ale tylko Marysia się go nie bała.   Był również czas na zabawę i rozrywkę: Na samym końcu zawędrowaliśmy do Parku Mitologii, gdzie dzieciom najbardziej podobał się Koń Trojański. Dziękujemy bardzo za super zabawę oraz ogrom przeżytych, wspaniałych emocji. Marysia z Rodziną.   Iga, Marysia, też dali porwać się szalonej przygodzie. Oto fotograficzna relacja    
alma_s1

I TY możesz zostać aniołem – akcja Szkoły Podstawowej im. św. Joanny Beretty Molli

Działania zostały zaplanowane na cały tydzień i nosi nazwę „I TY możesz zostać aniołem”.
Msza święta rozpoczęła akcję, cały tydzień w szkole będzie miała miejsce zbiórka pieniędzy na rzecz naszych Podopiecznych. Jest to kolejna inicjatywa Szkoły Podstawowej im. św. Joanny Beretty Molli, placówka od 4 lat, czyli od momentu powstaniu cały czas wspiera Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, angażując się w różne akcje.
Dziękujemy za pomoc w szerzeniu dobra!

Pre-Pack-021

End Up Restrukturyzacja Sp. z.o.o dla Alma Spei

W miniony weekend byliśmy gośćmi seminarium biznesowego „Pre-Pack restrukturyzacja – nowe możliwości” zorganizowanego przez firmę „End Up Restrukturyzacja Sp. z.o.o”. Podczas seminarium mieliśmy okazję zapoznania uczestników z działalnością naszego hospicjum. Gościem specjalnym wydarzenia byli Państwo Agnieszka i Robert Makłowiczowie.

Uczestnicy seminarium, w ramach opłaty za uczestnictwo, wpłacali dowolne datki do naszej puszki. Zebrane środki przeznaczymy na działalność statutową naszego Hospicjum. Dziękujemy za pomoc w szerzeniu dobra!  fot. Jacek Taran

 

 

LOGO SZKOLA Z PASJA

Szkoła z Pasją Pomagania

Jednym z realizowanych przez nas zadań jest propagowanie idei wolontariatu. W tym celu podejmujemy różne działania, aby dotrzeć z tą szlachetną misją do jak największej grupy młodzieży.

W bieżącym roku szkolnym (2018/2019) proponujemy szkołom podstawowym i ponadpodstawowym z województwa małopolskiego udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym Szkoła z Pasją Pomagania. Projekt ma formę konkursu.

Zaangażowanie się szkół w proponowane przez nas działania pozwoli zbudować w społecznościach szkolnych świadomość o istnieniu wolontariatu, jego potrzebach i sposobach udziału w akcjach wolontaryjnych. Warto zauważyć, że jednym z przyświecających nam celów konkursu jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i wskazanie możliwości udzielania właściwej pomocy oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że szkoły, które wezmą udział w konkursie mają szansę uzyskania zaszczytnego tytułu „Szkołą z pasją pomagania” potwierdzonego certyfikatem. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest realizacja 4 z 7 akcji określonych w regulaminie konkursu. Szkoła która zdobędzie największą ilością punktów otrzyma tytuł Grand Prix.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Zgłoszenia szkoły do konkursu dokonuje wyznaczony przez szkołę pracownik w terminie do 14.10.2018 r. poprzez formularz rejestracyjny na stronie http://almaspei.pl/formularz-zgloszeniowy/

Serdecznie zapraszamy.

Resized_20180628_123628_7220001

Wakacje z Alma Spei trwają

Połowa wakacji już za nami. Część dzieci już powróciła z obozów wakacyjnych, część jeszcze przebywa na letnim wypoczynku. 
W tym roku udało nam się dodatkowo zorganizować wyjazd dla trzech rodzin naszych podopiecznych. 

 

Na zdjęciu rodzina Natalki pozdrawia z nad morza.

Wakacyjny wypoczynek dzieci.

DSC03372

AlmaGranty spełnione

Słońce, ptaków śpiew, szum morza ... 
Z rozpoczęciem wakacji zakończyliśmy realizację części AlmaGrantów. ☀️🏖️
👍W tym roku szkolnym dzięki Waszej ofiarności odbyły się:
✔️ dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla Mateusza, brata naszej Podopiecznej Oliwki. 
✔️Kamil i Dawid, bracia naszej Podopiecznej Oliwki mieli zapewnione dodatkowe zajęcia logopedyczne
✔️Dominik, brat naszego Podopiecznego Maciusia uczęszczał na dodatkowe pozalekcyjne zajęcia z programowania.
✔️ Czternaścioro rodzeństwa naszych Podopiecznych wyjechało na obozy zimowe w Łomnicy Zdrój, Małym Cichym i Polańczyku.

A obecnie realizujemy wakacyjne kolonie, o czym wkrótce. 🤣

👏Bardzo dziękujemy wszystkim Pomagaczom - Darczyńcom, za pomoc w realizacji AlmaGrantów ❤️❤️❤️
Szczegóły akcji AlmaGranty i Almarzenia - http://www.almarzenia.pl/

 

Serdecznie zapraszamy do spełniania AlmaGrantów oraz Almarzeń.

 

DSC02246

Wycieczka do ZOO

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka odwiedziliśmy ZOO. Było podglądanie i karmienie zwierzątek w mini zoo. Mogliśmy oglądać karmienie słoni, tygrysa i uchatek. Co bardziej odważni bliżej poznali gady. Na zakończenie było wspólne biesiadowanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Było miło, rodzinie, radośnie. Dziękujemy Krakowskiemu Ogrodowi Zoologicznemu za zaproszenie.

zdjęcia z wycieczki

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci
ul. Dożynkowa 88 a, 31-234 Kraków
KRS 0000 237 645
NlP 6772252176 REGON 120074818
BGŻ BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700
Organizacja Pożytku Publicznego

 

Copyright 2017 ALMASPEI © All Rights Reserved

E-mail

hospicjum@almaspei.pl

Telefon

12 446 64 76