Wyjazdowa Grupa Wsparcia w żałobie

Drodzy Rodzice,

W dniach 10-11 listopada 2018 r. Alma Spei Hospicjum dla Dzieci zaprasza Rodziców na wyjazdową Grupę Wsparcia w Żałobie.

Choć brzmi to poważnie, a może nawet niepokojąco, to celem jest spotkanie.

Spotkanie osób, które chcą choć na chwilę zatrzymać się i w bezpiecznym miejscu, w atmosferze zrozumienia opowiedzieć o tym jak było, jak jest, a także jak chcieliby żeby ich życie wyglądało.

Spotkanie osób, które łączą trudne doświadczenia i starania aby pomimo śmierci Dziecka żyć i cieszyć się z tego co je spotyka.

Spotkanie osób, które nigdy nie zapomną ale chciałyby aby wspomnienia nie były tak bolesne.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres psycholog@almaspei.pl do dnia 02.11.2018 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 730909731 - Radosław Skubis

Wsparcie w żałobie

 

Spotkania Grupy Wsparcia odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 16.00
w siedzibie "Alma Spei" Hospicjum dla Dzieci przy ulicy Dożynkowej 88a w Krakowie.

"Gdy zburzeniu uległ dom naszego życia, trzeba przedrzeć się przez jego ruiny, by dotrzeć do fundamentu na którym można zacząć budować od nowa." (A. Grün)

Dla rodziców, opiekunów którzy doświadczyli straty dziecka proponujemy spotkania indywidualne z psychologiem lub grupowe – w ramach Grupy Wsparcia. Odbywają się one w siedzibie Hospicjum i są bezpłatne dla rodzin dzieci, które były pod opieką Hospicjum Alma Spei.

- Spotkanie z psychologiem jest możliwe w godzinach popołudniowych w siedzibie Hospicjum, po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 730-909-731.
- Kontakt w sprawie Grupy Wsparcia pod adresem: psycholog@almaspei.pl lub pod nr tel. 730-909-731.

W atmosferze zrozumienia, akceptacji i bezpieczeństwa pomagamy w przejściu przez trudny etap w życiu, jakim jest żałoba po stracie dziecka przewlekle chorego. Żałoba, to szczególny czas, gdy człowiek ma szansę uporać się z własnym cierpieniem i nabrać nadziei, że można otrząsnąć się po stracie i żyć dalej.

Podczas spotkań grupowych, prowadzonych przez psychologa, osoby o podobnych doświadczeniach życiowych mają możliwość podzielenia się własnymi myślami, przeżyciami i sposobami radzenia sobie z bólem emocjonalnym po stracie dziecka. Jest to też okazja, aby dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces żałoby oraz w jaki sposób wesprzeć najbliższych w przeżyciu tego trudnego czasu.