Wsparcie w żałobie

"Gdy zburzeniu uległ dom naszego życia, trzeba przedrzeć się przez jego ruiny, by dotrzeć do fundamentu na którym można zacząć budować od nowa." (A. Grün)

Dla rodziców, opiekunów którzy doświadczyli straty dziecka proponujemy spotkania indywidualne z psychologiem lub grupowe – w ramach Grupy Wsparcia. Odbywają się one w siedzibie Hospicjum i są bezpłatne dla rodzin dzieci, które były pod opieką Hospicjum Alma Spei.

- Spotkanie z psychologiem jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 730-909-731.
- Kontakt w sprawie Grupy Wsparcia pod adresem: psycholog@almaspei.pl lub pod nr tel. 730-909-731.

W atmosferze zrozumienia, akceptacji i bezpieczeństwa pomagamy w przejściu przez trudny etap w życiu, jakim jest żałoba po stracie dziecka przewlekle chorego. Żałoba, to szczególny czas, gdy człowiek ma szansę uporać się z własnym cierpieniem i nabrać nadziei, że można otrząsnąć się po stracie i żyć dalej.

Podczas spotkań grupowych, prowadzonych przez psychologa, osoby o podobnych doświadczeniach życiowych mają możliwość podzielenia się własnymi myślami, przeżyciami i sposobami radzenia sobie z bólem emocjonalnym po stracie dziecka. Jest to też okazja, aby dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces żałoby oraz w jaki sposób wesprzeć najbliższych w przeżyciu tego trudnego czasu.