“Szkoła z pasją pomagania” Ed. VI 2023/2024

Trwa VI-edycja konkursu „Szkoła z pasją pomagania” mającego na celu uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, aktywizację wolontariatu szkolnego, kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji a także wskazanie możliwości wspierania działań na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci – Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

 

Dotychczas zrealizowaliśmy już blisko 20 spotkań z pracownikami Hospicjum. Spotkań pełnych inspirujących rozmów o „pomaganiu” i możliwości zaangażowania się w działania na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, ale również trudnych pytań związanych z troskami i wyzwaniami życia z nieuleczalną chorobą. Dziękujemy szkołom za gościnę a uczniom i nauczycielom za udział w naszych lekcjach profilaktyczno- edukacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tegorocznej edycji programu obok znanych i lubianych akcji tj.: Akcja Mikołajowa, „Pieluszka od Zajączka” czy akcja „Niespodzianka – Zaskoczcie Nas!”  znalazło się kilka nowości. Wśród nich „Konkurs na Bożonarodzeniową kartkę świąteczną Alma Spei 2023” oraz akcja „Pomóż nam opowiedzieć o Hospicjum”. Liczymy na inwencję i kreatywność społeczności szkolnych. A jeżeli ktoś potrzebuje małej podpowiedzi – to z przyjemnością prezentujemy jeden z efektów zeszłorocznej akcji „Niespodzianka – Zaskoczcie Nas!”. To przepiękny wiersz, którego autorem jest Pan Tomasz Skrzęta, a animację stworzył Damian Turek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 75 ZSOMS w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje dotyczące naszego konkursu „Szkoła z pasją pomagania” można znaleźć tutaj: https://almaspei.pl/szkola-z-pasja-pomagania/

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj