Wakacyjne wyjazdy rodzeństwa 2021

Jak co roku, w ramach realizacji Almagrantów, hospicjum dla dzieci Alma Spei zorganizowało wyjazdy kolonijne dla zdrowego rodzeństwa naszych podopiecznych. Pragnęliśmy, aby siostry i bracia naszych małych pacjentów odpoczęli, zwiedzili ciekawe miejsca, nawiązali nowe przyjaźnie i nabrali sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Dzięki darowiźnie przekazanej nam przez Fundację C&A – Maks, Patryk, Milenka, Gabriel, Staszek, Mikołaj, Ola, Magda, Kinga i Mikołaj spędzili wspaniałe wakacje w pięknych zakątkach Polski.

A tak o wakacyjnej akcji Alma Spei wypowiedziały się Mamy naszych podopiecznych:

„Jesteśmy wraz z mężem bardzo szczęśliwi, że Maksio pojechał na taki wyjazd, że odpoczął. Od początku był bardzo podekscytowany kolonią, nie mógł się jej doczekać. Sami nie moglibyśmy opłacić mu takiego wyjazdu. To dla nas bardzo ważne wsparcie. Dziękujemy!” – mama Wiktorii.

 

 

„Dla nas to jest ogromne wsparcie. Wiedząc, że nasz syn jest w pełni zaopiekowany i szczęśliwy na kolonii, możemy skupić na córkach, które wymagają szczególnej uwagi. Finansowo jest to również duża pomoc, bo nie mamy środków, aby wysłać syna na taki wyjazd. A Staszek jest bardzo zadowolony z każdej kolonii. Dzięki Waszej akcji nie musimy martwić się, że nie możemy zapewnić synowi wymarzonych wakacji, tylko wiemy, że przez 10 dni Staszek faktycznie wypoczywa i wraca później szczęśliwy.” – mama Ali i Hani.

 

„Patryk bardzo cieszył się na wyjazd. A my razem z nim. Zawsze troszkę za nim tęsknimy, ale wiemy jak ważne jest to, że zmienia otoczenie, poznaje nowe osoby. Bo te relacje naprawdę zostają. Po ostatnim obozie tak zakolegował się z kilkoma osobami, że widują się do dziś.” – mama Natalki.

 

 

 

„To dla nas mega wsparcie! MEGA! Nasze wyjazdy, z uwagi na Danielusia, są tylko do rodziny, takie jednodniowe. A tu są prawdziwe wczasy! Dziewczynki uwielbiają morze, a dla nas ta trasa z niepełnosprawnym dzieckiem jest po prostu za długa. Także dziewczyny za każdym razem są szczęśliwe, że pojadą, a ja jeszcze bardziej.” – mama Daniela.

„Wasza inicjatywa jest ważna i bardzo cenimy taką formę Pomocy. To duże wsparcie dla naszej całej rodziny! Przede wszystkim wyjazd wakacyjny jest dla Mikołaja szansą na odkrycie nowych miejsc w naszym pięknym kraju, dodatkową formą spędzania czasu wolnego od szkoły oraz możliwością nawiązania nowych znajomości w gronie rówieśników.” – mama Radzia.

 

 

„To dla nas ogromne wsparcie. Przy nieuleczalnie chorym dziecku każdy dzień to niewiadoma. Z tego powodu nie możemy zapewnić naszym dzieciom normalnych wakacji. W tamtym roku właśnie się nie udało. A bardzo chcemy, aby mogły wypocząć, pochwalić się po powrocie do szkoły, gdzie były. Zorganizowane przez Was kolonie to wielkie wsparcie, także finansowe. Dziękujemy z całego serca!.” – mama Ewy.

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj