Zakończenie I edycji programu “Przedszkole z pasją pomagania”

Zakończyliśmy I edycję programu “Przedszkole z pasją pomagania”.

W tegoroczną, inauguracyjną edycję programu zaangażowało się 6 przedszkoli z Krakowa i okolic. Cztery przedszkola zrealizowały co najmniej 50% akcji zawartych w regulaminie programu i otrzymało certyfikat “Przedszkole z pasją pomagania”.

Jednym z zadań / wyzwań było przeprowadzenie zajęć na temat “Pomaganie”, połączonych z wykonaniem prac plastycznych dotyczących „pomagania”. Inspiracją do działania przedszkolaków był specjalnie napisany wierszyk, którego autorem jest Michał Rusinek, legendarny sekretarz Noblistki – Wisławy Szymborskiej, autor książek dla dzieci i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mamy zaszczyt zaprezentować prace naszych małych artystów:

  • „Rączki z pasją pomagania” – prace wykonane przez przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Przyjaciele (autorzy: Kornel 4 l., Jakub 4 l., Aleksander 4 l., Maja 4 l. i Agata 4 l.).
  • „Podać komuś pomocną dłoń” – prace wykonane przez przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola MaliWielcy w Januszowicach (autorzy: Adela 6 l., Dominik 4 l., Ksawery 6 l., Maja 5 l., Natalia 4 l., Patryk 5 l. i Tymon 4 l.).
  • „Pomaganie jest fajne”, „Pomocna dłoń”, „Niech nam rosną pomocne dłonie”, „Wielkie serce Małych Wolontariuszy” – prace wykonane przez przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Gabi (autorzy: Laura 6 l. i Lena 7 l., Julka 7 l. i Zuzia 7 l., Julka 7 l., praca grupowa 6-7 latków, praca grupowa 5-6 latków).

Dziękujemy Dyrekcjom, Wychowawcom, Przedszkolakom i ich Rodzicom za udział w I edycji programu “Przedszkole z pasją pomagania” i wsparcie działań Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

W I edycji programu udział wzięły następujące przedszkola:

  • Publiczne Przedszkole Gabi w Krakowie
  • Publiczne Przedszkole Przyjaciele w Krakowie
  • Niepubliczne Przedszkole Językowo-Poznawcze MaliWielcy w Brzozówce
  • Niepubliczne Przedszkole Językowo-Poznawcze MaliWielcy w Januszowicach
  • Publiczne Przedszkole Baby Garden w Krakowie
  • Przedszkole Publiczne Mały Inżynier Czyżyny w Krakowie

 

ODWIEDŹ NAS na Dożynkowej 88a

pon-pt od 8.00 do 15.00

Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

31-234 Kraków,

ul. Dożynkowa 88a

skontaktuj się z nami tutaj